Moskva 1980
Olympijské hry
získané medaile
Počet zlatých medailí
2
Počet stříbrných medailí
3
Počet bronzových medailí
9
datum konání
19. 07. 1980 - 03. 08. 1980
celková účast
5179 sportovců
česká účast
počet sportů / disciplín
27 / -
oficiální web
fotobanka

Zlaté medaile

Stříbrné medaile

Bronzové medaile

umístění do 10. místa

Jiří Tabák
Sportovní gymnastika
prostná
Anton Tkáč
Dráhová cyklistika
sprint
Zdenka Rousková
Lukostřelba
soutěž jednotlivců
Pavel Pulda
Sportovní střelba
skeet
Tým
Sportovní gymnastika
víceboj družstev
Tým
Veslování
osma (8+)
Rudolf Strejček
Vzpírání
nad 110 kg
Miloslav Rolko
Plavání
100 m znak
Vladek Lacina
Veslování
skif (1x)
Josef Hojný
Sportovní střelba
trap
Tým
Veslování
čtyřka bez kormidelníka (4-)
Dalibor Řehák
Vzpírání
do 90 kg
Libor Dvořák
Rychlostní kanoistika
C1 1000 m
Irena Fleissnerová
Plavání
200 m prsa
Rychlostní kanoistika
C2 1000 m
Daniel Machek
Plavání
400 m volný způsob
Antonín Jelínek
Zápas
řecko-římský styl do 52 kg
Rychlostní kanoistika
C2 500 m
Bohuslav Braum
Vzpírání
nad 110 kg
Veslování
dvojka bez kormidelníka (2-)
Pavel Petřikov st.
Judo
- 60 kg
Radka Zemanová
Sportovní gymnastika
kladina
Tým
Házená
turnaj
Tým
Sportovní gymnastika
soutěž družstev
Jozef Plachý
Atletika
1500 m
Jana Labáková
Sportovní gymnastika
prostná
Tým
Moderní pětiboj
družstva
Vítězslav Mácha
Zápas
řecko-římský styl do 74 kg
Miloslav Rolko
Plavání
400 m individuální polohový závod
František Nedvěd
Vzpírání
do 60 kg
Jiří Tabák
Sportovní gymnastika
přeskok
Lubomír Sršeň
Vzpírání
do 90 kg
Josef Krysta
Zápas
řecko-římský styl do 58 kg
Tým
Veslování
dvojka s kormidelníkem
Oldřich Dvořák
Zápas
řecko-římský styl do 100 kg
Tým
Šerm
tým kord
Felix Masár
Rychlostní kanoistika
K1 1000 m
Jarmila Nygrýnová
Atletika
skok daleký
Tým
Atletika
štafeta 4 x 400 m
Jaromír Vlk
Atletika
vrh koulí
Katarína Ráczová
Šerm
fleret
Anton Baraniak
Vzpírání
do 100 kg
Jaroslav Jurka
Šerm
kord
Jaroslav Kříž
Judo
do 65 kg
Petr Kocek
Dráhová cyklistika
1 km s pevným startem
Milan Kadlec
Moderní pětiboj
soutěž jednotlivců
Felix Masár
Rychlostní kanoistika
K1 500 m
Tým
Volejbal
turnaj mužů
Michal Vejsada
Zápas
řecko-římský styl do 63 kg
Martin Penc
Dráhová cyklistika
stíhací závod
Radomír Blažík
Rychlostní kanoistika
C1 500 m
Miroslav Janota
Zápas
řecko-římský styl do 82 kg
Daniel Machek
Plavání
400 m individuální polohový závod
Jiří Tabák
Sportovní gymnastika
víceboj jednotlivců
Tým
Basketbal
turnaj 12 týmů
Jiří Sýkora
Atletika
5000 m
Dušan Drška
Vzpírání
67kg
Tým
Veslování
čtyřka s kormidelníkem
Zdeňka Šilhavá
Atletika
vrh koulí
Radka Zemanová
Sportovní gymnastika
víceboj jednotlivců
Dušan Moravčík
Atletika
3000 m steeplechase
Pavol Blažek
Atletika
50 km chůze

O Hrách

Z důvodu bojkotu olympiády ze strany Západu se her zúčastnilo pouze osmdesát zemí, nejméně od roku 1956. Kvůli sovětské invazi v Afghánistánu chyběli v Moskvě reprezentanti USA, SRN, Japonska a dalších velmocí. I proto dominovali sportovci z východního bloku v čele se Sovětským svazem. Domácí gymnasta Alexandr Diťatin získal osm medailí včetně tří zlatých, českoslovenští sportovci si odvezli čtrnáct cenných kovů.