Plénum Českého olympijského výboru

Složení Pléna Českého olympijského výboru

Plénum ČOV je nejvyšším orgánem ČOV. Plénum ČOV je složeno z následujících zástupců, kteří mají právo hlasovat:

  • zástupců sportovních svazů, které jsou členy mezinárodních sportovních federací řídících sporty, jejichž disciplíny jsou zařazené do programu olympijských her; každý svaz má 1 zástupce;
  • zástupců Komise sportovců ČOV, kteří se zúčastnili olympijských her, a to v počtu nejvýše 5 sportovců;
  • člena MOV, státního občana České republiky;
  • zástupců složek ČOV dle čl. VI., odst. 3 těchto Stanov.

Sporty na programu OH

  • Český atletický svaz, Libor VARHANÍK
  • Český badmintonový svaz, Petr KOUKAL
  • Česká basketbalová federace, Michal JEŽDÍK
  • Česká asociace stolního tenisu, Zbyněk ŠPAČEK
  • Česká boxerská asociace, Svatopluk ŽÁČEK
  • Fotbalová asociace ČR, Martin MALÍK
  • Česká golfová federace, Zdeněk KODEJŠ
  • Česká gymnastická federace, Roman SLAVÍK
  • Česká jezdecká federace, Olga PLACHÁ
  • Česká rugbyová unie, Dušan PALCR
  • Česká triatlonová asociace, Antonín BAUER
  • Český svaz biatlonu, Jiří HAMZA
  • Český svaz bobistů a skeletonistů, Martin BOHMAN
  • Český svaz curlingu, David ŠIK
  • Český svaz cyklistiky, Petr MAREK
  • Český svaz házené, Ilona HAPKOVÁ
  • Český svaz jachtingu, Karel BAUER
  • Český svaz juda, Ladislav MALÝ
  • Český svaz kanoistů, Jaroslav POLLERT
  • Český krasobruslařský svaz, Stanislav ŽIDEK
  • Český svaz ledního hokeje, Slavomír LENER
  • Český lukostřelecký svaz, Zdeněk HORÁČEK
  • Český svaz moderní gymnastiky, Lenka HYBLEROVÁ OULEHLOVÁ
  • Český svaz moderního pětiboje, Jiří ADAM
  • Český svaz plaveckých sportů, Petr RYŠKA
  • Český svaz pozemního hokeje, Filip NEUSSER
  • Český svaz rychlobruslení, Jan LÉTAL
  • Českomoravská sáňkařská asociace, Drahoslav HUŠEK
  • Český střelecký svaz, Jiří STREIT
  • Český šermířský svaz, Oldřich KUBIŠTA
  • Český svaz taekwondo WTF, Petr HULINSKÝ
  • Český tenisový svaz, Ivo KADERKA
  • Český veslařský svaz, Dušan MACHÁČEK
  • Český svaz vodního póla, Jakub TESÁREK
  • Český volejbalový svaz, Marek PAKOSTA
  • Český svaz vzpírání, Petr KROL
  • Svaz lyžařů ČR, Roman KUMPOŠT
  • Svaz zápasu ČR, Belo SVITEK
  • Česká baseballová asociace, Petr DITRICH
  • Český horolezecký svaz, Jan BLOUDEK
  • Česká softbalová asociace, Gabriel WAAGE
  • Český svaz karate, Jiří BOČEK
  • Česká unie kolečkových sportů, Tomáš BŘEZINA

Člen MOV, členové VV ČOV, zástupci složek ČOV a komise sportovců

Člen MOV

  • člen MOV, Jiří KEJVAL

Český klub sportovních svazů, organizací a institucí (14 zástupců, neolympijské sporty)

  • Česká florbalová unie, Filip ŠUMAN
  • Ministerstvo obrany ČR, Kateřina NEUMANNOVÁ
  • Česká obec sokolská, Hana MOUČKOVÁ
  • Šachový svaz České republiky z.s., Viktor NOVOTNÝ
  • Českomoravský billiardový svaz, František NEJEDLO
  • Český svaz tanečního sportu, Eva BARTUŇKOVÁ
  • Česká asociace squashe, Tomáš CVIKL
  • Česká asociace univerzitního sportu, Ivana ERTLOVÁ
  • Klub českých turistů, Vratislav CHVÁTAL
  • Česká asociace cheerleaders, Martina MAREŠOVÁ
  • Český svaz orientačních sportů, Ivana MATĚJŮ
  • Asociace školních sportovnách klubů, Svatava SÁGNEROVÁ
  • Český korfbalový svaz z.s., Milan SCHWARZ
  • Autoklub České republiky, Jan ŠŤOVÍČEK

Český klub olympioniků (5 zástupců)

  • Oldřich SVOJANOVSKÝ
  • Imrich BUGÁR
  • Pavel BENC
  • Štěpán JANÁČEK
  • Ivan SATRAPA

Český klub paralympiků (3 zástupci)

  • Alena ERLEBACHOVÁ
  • Zdeněk BARLOK
  • Ondřej SEJPKA

Český klub fair play (3 zástupci)

  • Šárka STRACHOVÁ
  • Martin DOKTOR
  • Radek JAROŠ

Komise sportovců (5 zástupců)

  • David SVOBODA
  • Ilona BURGROVÁ
  • Tomáš KRAUS
  • Ondřej SYNEK
  • Tomáš VERNER

Česká olympijská akademie (2 zástupci)

  • Alexander KLIMENT
  • Josef DOVALIL

Česká trenérská akademie (3 zástupci)

  • Zdeněk HANÍK
  • Antonín PLACHÝ
  • Michal BARDA