Řím 1960
Olympijské hry
získané medaile
Počet zlatých medailí
3
Počet stříbrných medailí
2
Počet bronzových medailí
3
datum konání
25. 08. 1960 - 11. 09. 1960
celková účast
5338 sportovců
česká účast
počet sportů / disciplín
23 / -
oficiální web
fotobanka

Zlaté medaile

Stříbrné medaile

Bronzové medaile

Tým
Veslování
osma (8+)
Bohumil Kubát
Zápas
řecko-římský styl nad 87 kg
Josef Němec
Box
těžká váha (81 - 91 kg)

umístění do 10. místa

Dušan Houdek
Sportovní střelba
libovolná malorážka 3 x 40
Karel Matoušek
Zápas
volný styl 67 kg
Vlasta Hornychová
Atletika
hod oštěpem
Adolfína Tačová
Sportovní gymnastika
přeskok
Tým
Sportovní gymnastika
soutěž družstev
Tým
Veslování
čtyřka bez kormidelníka (4-)
Eva Bosáková
Sportovní gymnastika
prostná
Jiří Švec
Zápas
řecko-římský styl do 58 kg
Tibor Polakovič
Rychlostní kanoistika
C1 1000 m
Rychlostní kanoistika
C2 1000 m
Dráhová cyklistika
tandemový sprint
Tým
Dráhová cyklistika
stíhací závod týmů
Tým
Basketbal
turnaj 12 týmů
Vojtěch Tóth
Zápas
řecko-římský styl do 63 kg
Vladimír Stibořík
Sportovní střelba
velkorážní terčovnice 3 x 40
Jaroslav Šťastný
Sportovní gymnastika
prostná
Rychlostní kanoistika
K2 1000 m
Věra Čáslavská
Sportovní gymnastika
kladina
Zdeněk Otáhal
Vzpírání
67kg
Vladimír Kudrna
Sportovní střelba
libovolná pistole
Jiří Lanský
Atletika
skok vysoký
Rudolf Tomášek
Atletika
skok o tyči
Eva Kutová
Rychlostní kanoistika
K1 500 m
Rychlostní kanoistika
K2 500 m
Ladislav Moc
Atletika
20 km chůze
Jiřina Němcová
Atletika
hod diskem
Jiří Hrneček
Sportovní střelba
25 m rychlopalná pistole
Václav Syrový
Vzpírání
nad 90 kg
Věra Čáslavská
Sportovní gymnastika
víceboj jednotlivců
Jiří Skobla
Atletika
vrh koulí
Jiří Kormaník
Zápas
řecko-římský styl do 79 kg
Věra Černá
Atletika
vrh koulí
Josef Šváb
Sportovní střelba
25 m rychlopalná pistole
Zdeněk Srstka
Vzpírání
do 90 kg
Otokar Hořínek
Sportovní střelba
libovolná malorážka 3 x 40
Jaroslav Plíhal
Atletika
vrh koulí
Eva Bosáková
Sportovní gymnastika
víceboj jednotlivců

O Hrách

Na hrách v Římě se počet sportovců poprvé přehoupl přes pět tisíc, výrazný nástup zaznamenali afričtí běžci v čele s bosonohým vítězem maratonu Abebem Bikilou z Etiopie. Tři zlaté medaile vyhrála americká sprinterka Wilma Rudolphová, ještě o jeden primát více si připsal sovětský gymnasta Boris Šachlin. Nejúspěšnější zemí se stal Sovětský svaz, Československo získalo osm medailí včetně tří zlatých.