Moskva 1980
Olympijské hry
získané medaile
Počet zlatých medailí
2
Počet stříbrných medailí
3
Počet bronzových medailí
9
datum konání
19. 07. 1980 - 03. 08. 1980
celková účast
5179 sportovců
česká účast
počet sportů / disciplín
27 / -
oficiální web
fotobanka

Zlaté medaile

Stříbrné medaile

Bronzové medaile

umístění do 10. místa

Jiří Tabák
Sportovní gymnastika
prostná
Anton Tkáč
Dráhová cyklistika
sprint
Vladek Lacina
Veslování
skif (1x)
Zdenka Rousková
Lukostřelba
soutěž jednotlivců
Dalibor Řehák
Vzpírání
do 90 kg
Rudolf Strejček
Vzpírání
nad 110 kg
Libor Dvořák
Rychlostní kanoistika
C1 1000 m
Josef Hojný
Sportovní střelba
trap
Pavel Pulda
Sportovní střelba
skeet
Miloslav Rolko
Plavání
100 m znak
Tým
Sportovní gymnastika
víceboj družstev
Tým
Veslování
osma (8+)
Tým
Veslování
čtyřka bez kormidelníka (4-)
Daniel Machek
Plavání
400 m volný způsob
Irena Fleissnerová
Plavání
200 m prsa
Pavel Petřikov st.
Judo
- 60 kg
Antonín Jelínek
Zápas
řecko-římský styl do 52 kg
Bohuslav Braum
Vzpírání
nad 110 kg
Radka Zemanová
Sportovní gymnastika
kladina
Tým
Házená
turnaj
Tým
Veslování
dvojka bez kormidelníka (2-)
Tým
Rychlostní kanoistika
C2 500 m
Tým
Rychlostní kanoistika
C2 1000 m
Jiří Tabák
Sportovní gymnastika
přeskok
Miloslav Rolko
Plavání
400 m individuální polohový závod
Jana Labáková
Sportovní gymnastika
prostná
František Nedvěd
Vzpírání
do 60 kg
Lubomír Sršeň
Vzpírání
do 90 kg
Jozef Plachý
Atletika
1500 m
Josef Krysta
Zápas
řecko-římský styl do 58 kg
Felix Masár
Rychlostní kanoistika
K1 1000 m
Jarmila Nygrýnová
Atletika
skok daleký
Oldřich Dvořák
Zápas
řecko-římský styl do 100 kg
Vítězslav Mácha
Zápas
řecko-římský styl do 74 kg
Tým
Šerm
tým kord
Tým
Moderní pětiboj
družstva
Tým
Veslování
dvojka s kormidelníkem
Tým
Sportovní gymnastika
soutěž družstev
Jaroslav Kříž
Judo
do 65 kg
Jaromír Vlk
Atletika
vrh koulí
Petr Kocek
Dráhová cyklistika
1 km s pevným startem
Anton Baraniak
Vzpírání
do 100 kg
Jaroslav Jurka
Šerm
kord
Katarína Ráczová
Šerm
fleret
Tým
Atletika
štafeta 4 x 400 m
Jiří Tabák
Sportovní gymnastika
víceboj jednotlivců
Martin Penc
Dráhová cyklistika
stíhací závod
Daniel Machek
Plavání
400 m individuální polohový závod
Felix Masár
Rychlostní kanoistika
K1 500 m
Milan Kadlec
Moderní pětiboj
soutěž jednotlivců
Miroslav Janota
Zápas
řecko-římský styl do 82 kg
Radomír Blažík
Rychlostní kanoistika
C1 500 m
Michal Vejsada
Zápas
řecko-římský styl do 63 kg
Tým
Volejbal
turnaj
Tým
Basketbal
turnaj 12 týmů
Jiří Sýkora
Atletika
5000 m
Dušan Drška
Vzpírání
67kg
Tým
Veslování
čtyřka s kormidelníkem
Zdeňka Šilhavá
Atletika
vrh koulí
Radka Zemanová
Sportovní gymnastika
víceboj jednotlivců
Pavol Blažek
Atletika
50 km chůze
Dušan Moravčík
Atletika
3000 m steeplechase

O Hrách

Z důvodu bojkotu olympiády ze strany Západu se her zúčastnilo pouze osmdesát zemí, nejméně od roku 1956. Kvůli sovětské invazi v Afghánistánu chyběli v Moskvě reprezentanti USA, SRN, Japonska a dalších velmocí. I proto dominovali sportovci z východního bloku v čele se Sovětským svazem. Domácí gymnasta Alexandr Diťatin získal osm medailí včetně tří zlatých, českoslovenští sportovci si odvezli čtrnáct cenných kovů.