EYOF v Turecku: sprinter Bakalár ovládl kvalifikaci 100 m

EYOF 2011
EYOF 2011
1 Minuta čtení

Sportovci evropských zemí mají za sebou první soutěžní den na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) v tureckém Trabzonu. Do čela medailového žebříčku se vyšvihlo Rusko, z devíti sad medailí získalo pět zlatých. Český tým sice na svou první cenný kov čeká, ale jeho sportovci o sobě také dali znát.

Ve sprintu na sto metrů chlapců na sebe v kvalifikaci upoutal nejvíc pozornosti český atlet Marek Bakalár. Šestnáctiletý kladenský sprinter totiž absolvoval královskou disciplínu v jasně nejrychlejším čase ze všech – 10,72 sekundy – a postoupil z prvního místa do semifinále. V něm se představí už dnes v 16:20 hodin, poběží v první ze dvou osmičlenných semifinálových skupin. Do boje o medaile projdou z každé skupiny čtyři nejrychlejší. Na osmistovce byl Martin Sadil v prvním rozběhu druhý nejrychlejší v čase 1:54.48, v kvalifikaci disku předvedl Dominik Košař druhý nejdelší hod (53,72 m). Nikola Pařilová prošla do finále výšky.

FOTOGALERIE

Vidět byli i tenisté. Pavel Štaubert v singlech zatím plní roli nejvýše nasazeného hráče, v prvním kole měl volný los, ve druhém potom zdolal Brita Parise jednoznačně 6:2, 6:2 a o postup do čtvrtfinále se utká s Torreggianim z Malty. Nasazená trojka v turnaji dívek Kateřina Siniaková byla také suverénní, po výhře 6:2 a 6:1 nad Litevkou Parazinskaiteovou také prošla do 3. kola. V něm se utká se Slovenkou Jurákovou. Druhá česká tenistka v pavouku Kristýna Roučková vyřadila Islanďanku Ragnarsdottiovou dvěma kanáry 6:0 a 6:0 a pak v dramatické bitvě turnajovou osmičku Nefedovovou z Ruska 7:6, 4:6 a 7:6.

Naopak turnajová jedenáctka Jaroslav Vondrášek sice v prvním kole vyřadil Sanmarince De Rossiho 6:4 a 6:1, ve druhém kole ale byl nad jeho síly Dán Sondergaard a pro českého tenistu po třísetové bitvě a pointě v tie-breaku (6:1, 4:6, 6:7) turnaj skončil.