Zlatý sprinter Loupal si už neláme ruce. Teď láme rekordy

EYOF 2023
EYOF 2023
1 Minuta čtení

Loni měl pořádný kopec smůly. Nyní si ale sprinter Ondřej Loupal všechno vynahradil. Na Evropském olympijském festivalu mládeže v Mariboru o parník vyhrál finále závodu na 400 metrů v čase 47,07 sekundy. Navíc v českém národním dorosteneckém rekordu. A to před rokem hrozilo, že s atletikou skončí!

Chtěl skončit, teď má národní rekord! 💪🏻 | ONDŘEJ LOUPAL
(1:49)

Rok 2022 EYOF Banská Bystrica. Čtvrtkař Ondřej Loupal běhá závody s ortézou na pravé ruce, protože ji měl zlomenou. Během půl roku šlo už o druhou zlomeninu, kterou si způsobil při atletice. Navíc na stejném místě a musel podstoupit tři operace. Maminka mu tak pohrozila, že jestli se to stane ještě jednou, s královnou sportu končí.

„Jsem magor, který jde do všeho po hlavě, ale chvíli jsem se potom i bál, psychicky to pro mě byla těžká situace. Naštěstí mě všichni podrželi – rodina, trenéři i tým,“ vyprávěl loni Loupal, který si tehdy ve finále EYOF v Banské Bystrici doběhl šestý v čase 49.88 sekundy.

Uběhl rok a je tu nový Ondřej Loupal. V Mariboru s přehledem ovládl finále čtvrtky v čase 47.07. Navíc v českém národním dorosteneckém rekordu. A tentokrát už neměl nic zlomeného. „Loni jsem finále přepálil, a pak jsem vytuhnul. Letos jsme měl lepší přípravu,“ usmíval se šestnáctiletý běžec z Brna, který porazil druhého Itala Simoneho o 0,48 sekundy.

Atletická fantazie pokračuje! 👏🏼 Na Evropském olympijském festivalu mládeže jsou čeští atleti k nezastavení! 😍 @...

Zveřejnil(a) Český olympijský tým dne Středa 26. července 2023

„Řadím tuhle medaili na vrchol. Moc jiných nemám,“ radoval se Loupal, který si chválil skvělou atmosféru na stadionu a nezapomněl poděkovat nejdůležitějším fanouškům. „Rodiče jsou největší podporovatelé a fanoušci. Děkuji jim.“

Zlatý úspěch z EYOF ale hned ještě neoslaví. „Nebude na to čas, protože mě čeká v srpnu mistrovství Evropy do 20 let v Jeruzalémě.“ Další velká výzva pro superrychlého sprintera.