Medailové žně pokračují! Atleti Zach a Hanzelka vybojovali na EYOF zlato a stříbro

EYOF 2023
EYOF 2023
1 Minuta čtení

Den po zlatu atletky Jany Johanové v závodě na 3000 metrů vybojoval český tým na Evropském olympijském festivalu mládeže v Mariboru další medaile. Desetibojař Daniel Hanzelka získal stříbro a Matyáš Zach obhájil loňské vítězství ze závodu na 110 metrů překážek v Banské Bystrici.

Přes překážky pro druhé zlato v řadě! 🥇 | MATYÁŠ ZACH
(1:55)

„Je to úžasné vyhrát dvakrát za sebou takhle velkou akci. Ohromně si toho cením. Je to pro mě velká zkušenost do budoucna,“ řekl po doběhu Matyáš Zach, který vyhrál časem 13.36, kdy byl o tři setiny rychlejší než Chorvat Janko Kišak. V cíli Zach vtipkoval, že tentokrát mu překážky na trati celkem dost překážely. „Ten běh nebyl uvolněný, ale nakonec jsem to dotáhl a vyšlo to.“

Druhým úspěšným českým atletem byl desetibojař Daniel Hanzelka. Až do posledního závodu na 1500 metrů bojoval o zlato. Nakonec skončil o 12 bodů druhý za Polákem Hubertem Trosciankou a o dva body porazil třetího Němce Leona Joela Claira. Hanzelka si v Mariboru vylepšil o 260 bodů osobní maximum na 7342 bodů.

„Cennější medaili ještě nemám!" 🤩 | DANIEL HANZELKA
(1:59)

„Je to neskutečně vybojovaná medaile. Ten výkon je naprosto boží. Jinak bych to nepospal. Na medaili i na osobák jsem čekal celý rok. Cennější medaili ještě nemám,“ jásal nadšený Hanzelka, který šel na slavnostní vyhlašování medailistů v oblečení, které mu narychlo půjčili kamarádi z reprezentace. Předávání medailí totiž následovalo brzy po skončení závodu desetibojařů a Hanzelka nestíhal běžet do šatny, kde by se převlékl. „Na mě kromě trenek nebylo nic mého,“ smál se už se stříbrnou medailí na krku.

Kousek od medaile byl ve finále závodu na 100 metrů i Petr Meindlschmid, který zaběhl čas 10.77. Bronzová medaile mu unikla o pouhé dvě setiny. V Mariboru se ale představí ještě ve skoku do dálky, v němž obhajuje zlato z loňského EYOFu.

Výkony mladých sportovců na Evropském olympijském festivalu mládeže v Mariboru můžete živě sledovat ZDE.

Novinky z českého týmu na EYOF 2023 sledujte na webu olympijskytym.cz, sociálních sítích ČOT a stáhněte si i olympijskou aplikaci, ať vám nic důležitého neunikne.