Světové hry, druhý den: Skvělý výkon karatistky a nový český rekord z plavání

Světové hry 2013
1 Minuta čtení

Výsledky druhého dne Světových her v kolumbijském Cali přijala česká výprava se smíšenými pocity. Češi předvedli skvělé výkony a získali dvě čtvrtá místa. K první medaili z her chybělo opravdu málo.

Karatistka Radka Krejčová ve váhové kategorii nad 68 kg měla velice těžký los. Po postupu ze čtyřčlenné skupiny potkala v semifinále favorizovanou Japonku Uekusavou, se kterou jen těsně prohrála.

V boji o bronz Krejčová narazila na zkušenou Peruánku, které v hale fandilo 2000 diváků. „Byl to vynikající zápas se skvělou atmosférou. Dokázala jsem otočit skóre a 40 vteřin před koncem jsem vedla 2:1. Pak přišly dva body soupeřky, z nichž minimálně jeden byl sporný, a byl konec. Musím ale uznat, že se prala skvěle,“ řekla devětadvacetiletá karatistka z Hradce Králové, která byla se 4. místem mezi karatistickou elitou nakonec spokojena.

Navíc byla jako jediná ze všech karatistů napříč kategoriemi bez trenéra. „Bylo těžké se srovnat s tím, že tu jsem sama. Ostatní mají trenéry, fyzioterapeuty a video-kouče, ale mě nejvíce chybělo, že nemám s kým promluvit a nikdo mě neodvádí na tatami,“ prozradila Krejčová.

Čtvrtá skončila i plavkyně s ploutvemi Zuzana Svozilová. Olomoucká rodačka vyhrála semifinálové plavby v novém české rekordu. „Myslím, že favoritky taktizovali, ale já jsem musela jet naplno,“ řekla Svozilová před finále. V něm však plavala famózně a opět posunula hranice českého rekordu na čas 3:22,75.  Na bronz chyběla vteřina a půl.

In-line hokejisté postoupili do čtvrtfinále z druhého místa ve skupině. Ve vyprodané aréně se utkají s domácí Kolumbií.