EYOWF den druhý: Slibné představení skokanek, dobré výsledky ve snowboardcrossu

EYOFW 2013
EYOFW 2013
1 Minuta čtení

Česká výprava sahala po první medaili. Barboře Blažkové ve skoku na lyžích chybělo k bronzu 2,1 bodu, tedy v přepočtu pouhý metr. Češi se pátým místem smíšeného týmu neztratili ani v shorttracku. Dařilo se i ve snowboardcrossu, kde jsme brali místa v první osmičce mezi dívkami i chlapci.

Skokanky na lyžích předvedly velice vyrovnaný výkon a budeme s napětím očekávat čtvrteční týmovou soutěž. Barbora Blažková obsadila 5. příčku, Michaela Rajnochová byla 9., Natálie Dejmková 11. a v první dvacítce se umístila na 17. místě i Karolína Indráčková.

Dva čeští snowboardcrossaři se dostali do elitní osmičky. Jan Kubičík dojel 7. a Vendula Hopjáková 8. Kdyby však dávali rozhodčí pomocné body za statečnost, let vzduchem a čas strávený na televizní obrazovce, musela by Vendula vyhrát zlato. V semifinále ji totiž na hraně skoku spadla pod snowboard soupeřka, které se nešlo vyhnout a Vendula tak po kontaktu vylétla daleko mimo trať.

Tento moment několikrát opakovala místní televize. České závodnici naštěstí nic nebylo, vše přešla s úsměvem a se ctí odjela finále B.

Se soutěží se rozloučili rychlobruslaři na krátké dráze. Smíšený tým v shorttracku vyhrál finále B a obsadili tak 5. příčku.