EYOWF 2013: Česká republika skončila na 12. místě v hodnocení národů

EYOFW 2013
EYOFW 2013
1 Minuta čtení

Česká výprava na Zimním evropském olympijském festivalu mládeže v rumunském Brašově obsadila 12. příčku v hodnocení národů podle počtu získaných medailí. O jediný zisk cenného kovu se postaral tým skokanek na lyžích v závodě na středním můstku.

EYOWF 2013 se zúčastnilo 45 evropských zemí. Pořadí národů jasně ovládla výprava Ruska se ziskem 22 medailí (11 zlatých, 7 stříbrných, 4 bronzové). Druhou pozici obsadilo Německo (16 medailí) a třetí místo získala Francie (12 medailí). Medailově naprázdno vyšlo např. Švédsko, Dánsko a Slovensko.

Pořadatelské Rumunsko se nečekaně umístilo na osmé příčce  žebříku cenných kovů a mohlo být velice spokojeno. Na EYOWF dosáhlo na medaile po 14 letech. O zlato a stříbro se postaral rychlobruslař na krátké dráze Emil Imre a stříbro získala i biatlonistka Dorottya Buzasová.