medaile z olympijských her
Počet bronzových medailí
1

profil sportovce

Nejlepší domácí silniční cyklista konce 70. a první poloviny 80. let, člen bronzového olympijského družstva. Stejnou medaili vybojoval i na mistrovství světa.

V první polovině stokilometrové časovky družstev, která byl poznamenána silným protivětrem, jeli na hrách v Moskvě Michal Klasa, Alipi Kostadinov, Jiří Škoda a Vlastibor Konečný takticky skvěle. Na obrátce byli svěřenci trenéra Pavla Doležela třetí za favorizovanými týmy SSSR a NDR, díky mohutnému finiši nakonec zaostali za druhými východními Němci pouze o necelou sekundu. V individuálním závodě skončil Škoda jako nejlepší z čs. jezdců třináctý, následující rok pomohl družstvu k třetímu místu i na světovém šampionátu v Praze.

V Závodu míru byl jednou čtvrtý a dvakrát pátý, v dalším etapovém závodě Tour de l'Avenir obsadil v roce 1984 druhé místo. V témže roce získal cenu pro nejlepšího amatérského cyklistu světa. Po skončení závodní činnosti nastoupil na trenérskou dráhu, na OH 1992 v Barceloně vedl reprezentační tým.