medaile z olympijských her
Počet stříbrných medailí
1

profil sportovce

Členka stříbrné olympijské štafety běžkyň na lyžích, na světových šampionátech obsadila druhé a třetí místo.

Po dvou nevýrazných vystoupeních v Innsbrucku a Lake Placid, kde byla nejlépe čtvrtá ve štafetě, si Blanka Paulů spravila chuť při své třetí účasti pod pěti kruhy v Sarajevu. Tam se spolu s Dagmar Švubovou, Gabrielou Svobodovou a Květou Jeriovou podílela na druhém úseku na druhé příčce čs. kvarteta a v závodě na 20 kilometrů skončila těsně pod stupni vítězů.

Z mistrovství světa 1974 ve Falunu si přivezla stříbro z pětky a bronz ze štafety. Dvakrát vyhrála závod Světového poháru, šestnáctkrát se stala mistryní republiky. Po ukončení závodní kariéry v roce 1985 se začala věnovat trénování, později učila na sportovní škole a byla místostarostkou v rodném Vrchlabí. Na počátku milénia ovládla veteránské mistrovství světa v běhu do vrchu.