medaile z olympijských her
Počet bronzových medailí
2

profil sportovce

Na OH 1900 v Paříži obsadila v tenisu třetí místo ve dvouhře i ve smíšené čtyřhře, díky čemuž se stala první čs. ženskou olympijskou medailistkou.

Jako příslušnice širší rakouské tenisové špičky se Hedvika Rosenbaumová odhodlala přihlásit na olympijské hry v Paříži, ačkoli jí v době konání turnaje bylo již 36 let. Ve dvouhře po volném losu podlehla v semifinále Francouzce Prévostové dvakrát 1:6. Ve smíšené čtyřhře spolu s Britem Archibaldem Wardenem po výhře v prvním kole nad domácí dvojicí nestačili v semifinále na britsko-francouzský pár Mahoney, Prévostová. Na hrách Rosenbaumová startovala nezávisle na české výpravě, ale jako místo původu uvedla Prahu.

Manželka známého pražského německého sportovního novináře Siegfrieda Rosenbauma se během druhé poloviny 90. let 19. století na turnajích převážně rakouské šlechty pravidelně umísťovala na předních příčkách. Později si změnila příjmení na Raabeová, během první světové války byla ošetřovatelkou. Poté se živila například jako soukromnice, majitelka liberálního deníku či zaměstnankyně knihtiskárny.