Závod v překrásných kulisách! Triatlonisté si vyzkoušeli trať olympijské Paříže

Paříž 2024
Paříž 2024
1 Minuta čtení

Nejlepší triatlonisté světa se setkali v Paříži, aby absolvovali testovací závod na trati, kde budou příští rok bojovat o olympijské medaile. „V Paříži byla úžasná atmosféra a už ráno na start přišlo dost diváků,“ prozradila česká reprezentantka Petra Kuříková, která v hlavním městě Francie obsadila 32. místo.

Bulvár Champs-Élysées, Vítězný oblouk, Invalidovna či Grand Palais. Elitní triatlonisté závodili na ikonických místech mezi slavnými stavbami Paříže. Závod žen i mužů startoval a zároveň končil u Mostu Alexandra III., který je považován za nejkrásnější most v metropoli.

Jako první ve čtvrtek startovaly triatlonistky a vyzkoušely si plavání v řece Seině, v níž se může po 100 letech opět plavat, díky postupnému procesu čištění vody. „Plavání v řece bylo takové nepřehledné. Teprve vycházelo slunce a orientace nebyla jednoduchá,“ hodnotila podmínky plavecké části Kuříková.

Následně se závodilo na kolech na Champs-Élysées na trase kolem Vítězného oblouku, Grand Palais a dalších historických staveb. Deseti kilometrové běžecká část se konala na zkráceném cyklistickém okruhu. Jako první cílem na Mostu Alexandra III. proběhla Britka Beth Potterová. Se ztrátou 5:20 na vítězku a na celkovém 32. místě skončila Petra Kuříková.

„Běh nebyl ideální, cítila jsem, že nejsem v takové formě jako před zraněním. Celkově mám ze závodu smíšené pocity. S výsledkem jsem spokojená tak napůl, ale zase jsem se hodně dozvěděla o trati, na které budeme za rok závodit.“

Paříž 2024: Na co se těšit?
(00:53)

O den později si závod na olympijské trati vyzkoušeli i muži. Z vítězství se radovali opět Britové. Alex Yee byl nejlepším 65 závodníků. „Celou dobu jsem byl v úžasu, když závodíte kolem skvostných památek. Celý život jsem sledoval Tour de France a teď jsem tady jezdil po těchto dlažebních kostkách, které jsou posvátnou součástí cyklistiky,“ rozplýval se pětadvacetiletý Brit.