YOG 2012, den osmý: Stříbro pro skikros, skokani osmí, biatlonová štafeta dvanáctá

YOG 2012
YOG 2012
1 Minuta čtení

Skikrosařka Veronika Čamková v sobotu získala stříbro, aniž by musela na trať - vinou nepřízně počasí byl závod zrušen a za oficiální výsledky byly vyhlášeny ty z kvalifikace. Další čeští reprezentanti se ale na sportovištích YOG 2012 v Innsbrucku představili.

Alpské lyžování

Devatenáctou příčku obsadil český reprezentant Martin Štěpán ve slalomu. Po prvním kole figuroval na 25. pozici, ve druhém vystoupal až do druhé desítky. Zlato bral Švýcar Simonet, český lyžař za ním zaostal o 6,62 sekundy.

Běh na lyžích a biatlon

V atypicky nakombinované štafetě biatlonistů a běžců na lyžích se českému kvartetu Jessica Jislová (biatlon), Petra Hynčicová (běh), Adam Václavík (biatlon) a Petr Knop (běh) podařilo vybojovat dvanáctou pozici v konkurenci čtyřiadvaceti týmů. Z prvenství se radovali Němci.

Curling

Turnaj smíšených mezinárodních dvojic pokračoval osmifinálovými a čtvrtfinálovými duely. Zuzana Hrůzová s Rusem Vaskovem přešli do čtvrtfinále přes novozéladsko-kanadský pár Heathová, Scoffin, který zdolali těsně 6:5. V boji o semifinále už ale nestačili na Němku Muskatewitzovou se Švýcarem Brunnerem a prohráli 3:8. Zbylí čeští zástupci dosportovali už v osmifinále. Kryštof Krupanský s Korejkou Sueyeon Kang vypadli s kanadsko-rakouskou dvojicí Brownová, Reichel po porážce 4:7. Marek Černovský společně s Britkou Hannenovou neměli na Rusku Moskalevovou a Japonce Horigomeho, jimž podlehli 1:7.

Skok na lyžích

V závodě družstev skončilo české trio Natálie Dejmková, Tomáš PortykTomáš Friedrich na osmé příčce. Zlatou radost měli fanoušci německého družstva. Naši skokani startovali s černými páskami, aby tak uctili památku zesnulého Jiřího Rašky.

Short track

V závodě mezinárodně smíšených štafet se ve štafetě na 3000 metrů objevil Michal Prokop, s družstvem označeným H byl sedmý.