Nemají malé cíle. Čeští tenisté chtějí přivézt z olympiády tři medaile

EYOF 2022
EYOF 2022
1 Minuta čtení

Nedá se o nich říct, že by jim chybělo sebevědomí. Tenisté Marie Slaměníková a Jan Kumstát přijeli na Evropský olympijský festival mládeže s jasným cílem. Přivézt ze Slovenska tři medaile a nejlépe všechny ze zlata.

Teploměr ukazoval 38 stupňů ve stínu a na kurt do zápasu 1. kola mixu nastoupila právě dvojice Marie Slaměníková a Jan Kumstát proti soupeřům z Estonska. Nakonec z toho byla jasná výhra 6:2 a 6:1 pro český pár.

„Je tady větší horko, ale jinak je to tady na Slovensku v pohodě,“ usmíval se Kumstát. Už v úterý nastoupí do 1. kola v singlu. „Chci vyhrát jak singl, tak i mix,“ jednoznačně odpověděl tenista, který v roce 2019 vyhrál v deblu Olympiádu dětí a mládeže a ve dvouhře tehdy skončil druhý.

Na této největší multisportovní sportovní akci v Česku se před 3 roky dařilo i Marii Slaměníkové. Také ovládla debl jako Kumstát a ve dvouhře vybojovala bronz. Z Evropského olympijského festivalu mládeže chce patnáctiletá tenistka také medaili. „S Honzou v mixu pomýšlíme na nejvyšší příčky. Na zlato máme a myslím, že se to podaří,“ usmívala se Slaměníková a medaili chce ukořistit i ve dvouhře.

Po Olympiádě dětí a mládeže a Evropském olympijském festivalu mládeže si chtějí oba tenisté jednou zahrát i na olympijských hrách. „Už tady na EYOF v Banské Bystrici je to dobré, ale jednou bych se chtěl zúčastni velké olympiády,“ přeje si Kumstát a souhlasí s ním i parťačka z kurtu. „Velká olympiáda je pro mě nejvíc a EYOF je tomu dost podobný. Zatím si to tady užíváme.“