Druhá medaile pro Česko! Florbalisté na Světových hrách vybojovali bronz

Světové hry 2022
1 Minuta čtení

Po pěti letech si čeští florbalisté zahráli na Světových hrách o 3. místo, ale tentokrát nepřijedou domů s prázdnou. Z amerického Birminghamu přivezou bronzové medaile. V rozhodujícím utkání totiž porazili Lotyšsko 7:3.

Semifinálovou porážku 1:6 se Švédskem hodili za hlavu a vrhli se do boje o bronzové medaile. Hned v první třetině se čeští florbalisté ujali vedení gólem Josefa Rýpara.

Lotyšům se pak podařilo ve druhé třetině vyrovnat, ale Češi následně dali čtyři branky v řadě a soupeřům se už nepodařilo dotáhnout na dobře hrající tým kouče Jaroslava Berky. Můžeme se tak radovat z historicky první medaile ze Světových her pro český florbal.

Na letošních Světových hrách jde už o druhou medaili pro Českou republiku. Den před bronzem florbalistů vybojoval stříbro bowler Jaroslav Lorenc.