Další dva bronzy. Davidík bere medaili z osmistovky, podruhé slaví deblkajak

EYOF 2017
EYOF 2017
1 Minuta čtení

V poslední den Evropského olympijského festivalu mládeže získala česká výprava další dva bronzy. Deblkajak Kateřina Zárubová a Adéla Házová navázal na třetí místo z trati 500 metrů a svůj úspěch zopakoval i na dvoustovce. Medaili stejné hodnoty vybojoval na běžecké trati 800 metrů Jakub Davidík.

Rychlostní kanoisté se tak v Györu stali co do počtu medailí nejúspěšnějšími sportovci: vyhráli čtyři z osmi cenných kovů. „Je to pro nás super výsledek. Nečekali jsme, že se nám tu bude až tak dařit,“ řekla Házová.

„První finálový den bylo ošklivé počasí, kvůli dešti a větru se dokonce náš závod musel odložit. Dnes jsme se cítily mnohem lépe, podmínky byly nesrovnatelně lepší a další bronz je paráda,“ doplnila její parťačka Zárubová.

Kromě ženského deblkajaku získal dvě medaile i kanoista Jiří Minařík, jenž ve středu uspěl na trati 500 metrů v kategorii C1 i v mixu s Denisou Řáhovou.

Medailovou sbírku českého týmu završil na osmistovce Jakub Davidík, který více než o dvě vteřiny posunul vlastní žákovský rekord. Cílem proběhl v čase 1:51,53.

„Po dobře zvládnutém rozběhu v taktickém závodě se dalo očekávat, že Kuba bude ve finále bojovat o stupně vítězů. Nenechal se vyprovokovat ruským závodníkem, který přepálil začátek, a doběhl na pěkném třetím místě,“ zhodnotil Zdeněk Rakowski, trenér atletů.

Celkem získali Češi v Györu osm medailí, z toho sedm bronzů. Kromě kanoistů a osmistovkaře Davidíka se o ně postarali plavec Jan Čejka na 100 metrů znak, judista Jan Svoboda v kategorii do 60 kilogramů a čtvrtkařka Barbora Malíková, jež jako jediná brala stříbro.

Průběžně aktualizovanou fotogalerii najdete ZDE.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!